2013 – 2014 KPSS Mühendis Alımları

son dakika maaslari.orgKpss sınavı aracılığı ile yapılacak alımlar geçtiğimiz gün Bayraktar tarafından Twitter üzerinden duyuruldu. Sınav ile ilgili son gelişmelerden henüz haber yok ancak alımların hangi bölümler üzerinden yapılacağı net bir şekilde belirlendi.

Sosyal medya platformu aracılığı ile yapılan duyuruda arkası yarın şeklinde duyuru gerçekleştirildi. Göreve geldiği günden bu yana toki modeli personel alımı konusunda ısrarcı davranan Bayraktar bu tavrından vazgeçecek gibi görünmüyor.

KPSS puanı olmadan göreve gelen personelin detaylı bir şekilde araştırılacağı ve bunun ne gibi bir düzenbazlıkla yapıldığını da ortaya sereceklerini söyleyen Bayraktar’ın açıkladığı liste aşağıdaki gibidir:

Jeoloji Mühendisi 4-B Sözleşmeli: Alım sayısı 3 kişi
Jeofizik Mühendisi KPSS 2013/2 alım sayısı 8 kişi, 4-B Sözleşmeli alım sayısı 6 kişi ve bu sayılar ile birlikte 14 jeofizik mühendisi olarak açıklama yapıldı.
Mimar KPSS 43 kişi
Şehir Plancısı KPSS 31 kişi
Çevre Müh. KPSS 127 kişi
İnşaat Müh. KPSS 90 kişi

Mühendis adayları için bu açıklama pek de sevindirici olmadı özellikle jeoloji mühendisleri çok fazla avantajlarının olduğunu düşünmüyor çünkü alım sayısı gerçekten çok az! 3 kişinin alınacağı sınavlarda usulsüzlük söz konusu olabilir ve yazımızın başında da belirttiğimiz gibi gerekli incelemelerin yapılacağı belirtildi.

Kpss puanı olmadan herhangi bir alım yapılmaması için gerekli önlemler de alınmış durumda ve bu sayede herhangi bir usulsüzlük söz konusu olmayacak!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Required)

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>