Kasım Ayı Öğretmen Atamaları

Sosyal paylaşım sitelerinden yaptığı açıklamalarda Kasım ve Şubat aylarında atama yapılacağını belirten Yusuf Tekin Eylül ayında yapılan atamalardan sonra göreve başlamayan öğretim elemanları yerine atamaların yapılacağını belirtti.

Atamalar konusu ile ilgili sürekli sorular aldığını belirten Yusuf Tekin 40342 kişilik eğitim öğretim ataması kadrosuna yapılan 40000 atamanın içinden göreve başlamayanlar olduğu için Kasım ayında göreve başlamayanlar yerine yeni atamaların yapılacağını belirtti.

Kasım Ayı Öğretmen Atamaları

“Kasım ayında ilana çıkıp yeni başvuru alıp atama yapacağız. Kaç kadromuzun boş kalacağı birkaç gün içinde kesinleşir, kalan kadronun tamamını kullanacağız” şeklinde yaptığı açıklamanın ardından bu sayının 1000 civarında olduğunu belirtti.

9 Kasım’da kesin sayının belli olacağını da ekleyen Tekin, Şubat ayında da özre bağlı olarak yer değiştirme yapılacağı konusunda umutlu olduğunu belirtti. Bu çalışmaları yaparken özellikle de il içerisinde mağdur olan kişilerin bu mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda yoğunlaşacaklarını belirtti. Bu açıklamanın ardından da il dışı için de başvuru alacaklarını ancak Şubat ayı içerisinde yapılacak olan çalışmaların daha çok il içerisindeki mağduriyetlerin giderilmesi konusunda olacağını belirtmektedir.

Yusuf Tekin’in yaptığı açıklamalar atama bekleyen öğretmenler için yüz güldüren açıklamalar olmakla birlikte Kasım ve Şubat aylarında ataması gerçekleşecek kişiler için de sevinç kaynağı olacağı beklenmektedir. Öğretmen atamalarının zorlaştığı günlerde bu haberleri duymak öğretmen adaylarını ve il içi mağduriyet yaşayan öğretmenleri sevindirmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Required)

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>